Zima w ogrodzie to według niektórych obserwatorów czas błogosławionego odpoczynku i nudy. Wtedy jest zgoła inaczej. Choć rzeczywiście zakres prac wykonywanych zimą jest wielu skromniejszy, niż w miesiącach ciepłych, to przed okresem zimowym, powinniśmy udać się do sklepu na znaczniejsze zakupy.

Castorama Pełczyce

Podstawową czynnością zimą w zieleńcu jest niewątpliwie odśnieżanie. Właściwe radzenie sobie z opadami śniegu jest bardzo cenne dla właściwej kondycji naszego ogrodu.

castorama

castorama

Sam śnieg nie może się ubić ani nie może stanowić rzucany na trawnik. Dojdzie kiedyś do gnicia traw, a wiosną w tym polu zamiast bujnie kwitnących roślin, zobaczymy obszary gołej ziemi. Musimy więc zaopatrzyć się w właściwe narzędzia do odśnieżania. Najprostsze spośród nich wtedy łopata, szufla, miotła oraz pojemnik do usuwania śniegu. Nie dokładnie nam stosować żadnych sposobów, które w środek chemiczny rozpuszczają śnieg. Zastosowanie soli w ogrodzie, to praktycznie śmierć dla będących tam roślin. Możemy też rozważyć lub nie warto zakupić odśnieżarki. To rozwiązanie jest wskazane zwłaszcza dla tych kobiet, które stanowią nieruchomość o imponującej przestrzeni lub na ich terenie występuje wiele chodników. Nie wymagamy brać od razu ważnej plus ciężkiej odśnieżarki spalinowej. Na niższe powierzchnie w zupełności wystarczy nam elektryczna wersja tego narzędzia.

Zobacz również Tarot tv

Zabezpieczenie roślin

Należy także oczywiście zaopatrzyć się w słomę, gałązki świerkowe oraz agrowłókninę. Ta specjalna włóknina przyznaję się do wykonań w ogrodnictwie i rolnictwie, głównie podczas zimy, a można ją ponad używać wczesną wiosną i późną jesienią. Sprawia ona otulinę, wewnątrz której temperatura jest wyższa. W ten możliwość zabezpiecza rośliny przed działaniem mroźnych wiatrów, często w bezśnieżne zimy. Dodatkowo przepuszcza ona światło, a wraz nie dopuszcza do czyszczenia roślin.

Warto więcej zainwestować w mleko wapienne, potrafimy kosztuje zakupić w budowie gotowej lub przygotować samodzielnie. Wystarczy bowiem zmieszać dwa kilogramy wapnia z dziesięcioma litrami wody. Jeśli niezbędna jest nam ważniejsza liczba, to części te stosujemy w dobrze tych samym rozrachunku. Mleko wapienne będzie nam potrzebne do zimowego bielenia drzew. Musimy je głównie w przypadku gdy jesteśmy na wyglądzie drzewa owocowe. Bielenie zachowa je przed zamarzaniem wody w szczelinach kory, powstaniem ran zgorzelinowych czy pęknięć pni. Niezbędny nam będzie również duży pędzel z miękkim włosiem, za pomocą którego przeprowadzimy cały proces bielenia.

zobacz również chwilówka od ręki

Osłony w pniach

Należy też rozważyć czy nasz ogród jest dobro zabezpieczony przed zwierzętami. Jeśli działka wydobywa się blisko lasu, to pragniemy posiadać wiedzę, że zwierzęta mogą w swym ogrodzie poszukiwać pożywienia. Musimy tutaj zainwestować w osłony na pniach oraz przyciąć najniżej położone gałęzie. Najczęściej ogryzane są młode drzewa owocowe o małej jeszcze korze, takie jak wiśnie czy jabłonie. Warto te zakupić podstawowe narzędzia do porządkowania ogrodu. Chodzi tu oczywiście o grabie, łopaty i narzędzia, którymi będziemy potrafili przycinać gałęzie czy porządkować oczko wodne, o ile jesteśmy takie na bliskim regionie.
Artykuł powstał przy zgodności z sprzęty ogrodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media