Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może iść do ślepoty, tylko na wesele są już metody, które zezwalają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Recz

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która zezwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To styl operacyjny prowadzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, oraz w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który następuje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Recz

To dopiero przez nie leczona jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie realizowana istnieje dodatkowo nowa soczewka, która tworzy dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w czasie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Recz

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i układy, co umożliwia mu na nowo dobrze chodzić w prostym życiu. Usunięcie zaćmy może zdarzyć, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, a okresem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze przecież istnieje obecne dodatkowe, bowiem nie każda choroba może pozostać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne istnieć zarówno obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Recz

Co dalej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z głównych kwestii związanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi obecne możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z ostatnich stylów tworzy bezpośrednie dane cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w pomocy z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najatrakcyjniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia i inne choroby oczu i wady wzroku, jakie on korzysta. Na tej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da osiągnąć najpozytywniejsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Recz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media