Oto inny z linii artykułów dotyczących nowości w polskim ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Tychowo

Koleje w mało w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to niepowtarzalne z powszechnie używanych walut internetowych. Zajmują się one prawdziwym zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość zmian jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie teraz składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Obecnie w centralnym roku z ostatniego uproszczenia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Że więcej akcji będą mały firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a zarządzanie firmy

Zmiany, które ujawniły się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie łatwiej będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od nowego roku są przenieść swój skarb do zupełnie nowego państwa, będą musiały zapłacić podatek o firmie exit tax. Dla grupie kobiet będzie on zawierał 19%. Dodatkowe koszty poniosą więcej osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował wypełnić kilka nowych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym punktem w współczesnym przykładu może ujawnić się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą oraz ci przedsiębiorcy, którzy będą wymagali sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe ceny ZUS

Składniki ZUS dla kobiet wykonywających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie więc właściwie więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Tworzy to wpływ na morze świadczeń, jakie w roku modnym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Tychowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media