Myjnie samochodowe liczą się na kilka typów. I toż od nas zależy z której skorzystamy. Wszystka z nich umie bowiem swoje wady oraz zalety.

Myjnia samochodowa Drawno

Najatrakcyjniejszą i najpopularniejszą łazienką jest właśnie zwana bezdotykowa. Zasada obowiązywania takiej łazienki jest nadzwyczaj niska.

myjnia samochodowa allegro

myjnia samochodowa allegro

Samochód myjemy bezdotykowo, przy pomocy strumienia wody pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu nie mamy fizycznego kontaktu z karoserią. Zanim weźmiemy się do prania, możemy chcieć pomiędzy różnymi programami.

Zobacz również pożyczki gotówkowe bez bik

Przeważnie jest więc na przykład płukanie, woskowanie czy mycie płynem czyszczącym. Ich najdłuższą korzyścią jest cena. Często minuta mycia samochodu kosztuje tutaj dosłownie złotówkę.

Z nas zależy, w którym czasie uda nam się dokonać umycia całego pojazdu. Myjnie bezdotykowe mają więcej a swoje zalety. Nie wynoszą one w porządku funkcji suszenia samochodu, co świadczy, że zimą, pojazd umyty pod taką łazienką może wymienić się w sopel lodu. Bardzo przydatna jest i myjnia automatyczna. Tutaj po prostu odpowiadamy za wykonanie danej usługi, a potem wjeżdżamy pojazdem do najbardziej zaprojektowanego tunelu, gdzie szczotki i natryski już za nas służą wszelką pracę.

Zaletą tego standardu łazienki jest zatem, że często szczotki nie dołączają do innych zakamarków czy nie potrafią dokładnie wyczyścić ciężkiego brudu. Także ta technologia mycia auta jest inwazyjna, co może wpływać tym, że karoseria naszego auta może stać delikatnie zarysowana. Myjnia automatyczna jest i ważniejsza niż myjnia bezdotykowa.

Droga jest i myjnia ręczna, gdzie wszelkie procesy mycia wykonane są osobiście przez pracownika myjni. Takie myjnie zwłaszcza w przystępnej ofercie posiadają sporo usług, zacząwszy od zwykłego mycia, które niejednokrotnie jest popularne, ale dokładne, przygotowawszy na określonym myciu, woskowaniu, perfumowaniu, myciu felg oraz tapicerki. Najczęściej pracownicy tego standardu myjni posiadają szczotki, które stały uszyte z własnego włosia, co pozwala nie zarysować karoserii również nie pozostawić żadnych widocznych znaków na umytym samochodzie.

Szczególnie dobrze jest wykorzystać z tego standardu myjni choć raz w zimie, gdy to jest konieczność wypłukania soli, która jest trudno często rozsypywana po drogach podczas deszczów i mrozów.

Ostatecznie do wyboru jesteśmy ponad myjnię parową. Tutaj do czyszczenia samochodu używana jest krótka para pod znacznie szerokim ciśnieniem. W odróżnieniu od wodnej myjni bezdotykowej para dotrze wszędzie i tak wyczyści wszystkie zakamarki. Kolejnym szczególnie ważnym atutem jest zatem, że za pomocą suchej pary możemy jeszcze wyczyścić silnik, gdyż para nie uszkodzi elementów elektrycznych. W współczesnej myjni uzyskamy to najwyższą dokładność w dziale mycia. Trudno będziemy musieli za nią ponad stosunkowo więcej zapłacić.

Jak więc widać, na pytanie, z jakiej myjni skorzystać, można przyjąć tylko, iż jest obecne zależne od naszych potrzeb. Lub bardziej zależy nam na cenie, czy też chcemy dokładnie umyć nasz samochód? Ważniejszy jest gwoli nas wszystek widok pojazdu, czy same chcemy wyprać spotykające się w środku dywaniki.

Źródło artykułu Rodzaje myjni samochodowych

 

Myjnia samochodowa Drawno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media