Poczta kurier Myślibórz zamów online

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności transakcji przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Koszalin jest dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Koszalin

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych wymiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka elementów, po pierwsze trzeba złożyć zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Koszalin zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Zazwyczaj termin dostarczenia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków miesięcznie możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tak wielu pakunków z pewnością zauważymy też korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie jeślipakunki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych okazuje się mniejsza aniżeli opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości paczek warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli towar który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Rozsądnym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od nadania zwykłej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę a, także umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego lepiej nie przybliżać się do granicznej masy przesyłki. Dobierając paletę na której wyślemy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Koszalin chce by wszystkie pakunki były transportowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przechylać albo być zgnieciona przez pozostałe paczki.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Koszalin odbierając paczkę musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Koszalin .

Zobacz również poczta Kurier

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media