Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które zna wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po zobaczeniu tego obrazu chce się oglądać go więcej za wszystkim razem, jak tylko daje się okazja. Istnieją tacy, co zapewniają, że nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga a do tego przekazać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cda

Film Franka Darabonta przylega do ostatnich dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu działanie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z przeszłością. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o rzeczywistość i sprawiedliwość. Ta obecna jest tłamszona, ale kiedy zawsze zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film mówi o małym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł chcieć młody mężczyzna. Proces jest mocny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Sposobie w nim trzymają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze wyższych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady panujące w więzieniu, a co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank odbywa się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, a co odbija swoje piętno na szlachetnych zaś w niesamowity sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która pozostała w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która prowadzi program w świecie zdeprawowanym i zniszczonym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim bycie jest również, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Angażuje się z obecnym stopniem rzeczy, tylko nie dodaje się zniszczyć. Na skutku filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie mówią tego co uważamy na ekranie, ale jakby żyją osobistym życiem i idą wprowadzić w świadomości bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media