Czy bezpieczne oraz efektywne łożyska kulkowe mogą być płytkie? Czy wytrzymałymi elementami są jedynie produkty z szerszej półki? Dziś przedstawiamy łożyska kulkowe dostępne na jakąkolwiek kieszeń!

Łożyska kulkowe – krótka charakterystyka
Tanie łożyska oraz wartościowsze alternatywy

Uniwersalne łożyska kulkowe są najpopularniejszym rodzajem łożysk tocznych, polecanym w wielu aplikacjach. Ze powodu na nowe specyfikacje maszyn, na targu można odkryć komponenty kulkowe w rozmaitych strukturach oraz zakresach. Podobne różnice pewnie w cenach. Czy tanie łożyska kulkowe są przeznaczone tylko do mniej wymagających aplikacji? Zanim jednak zdamy na toż pytanie, przypomnijmy, czym właściwie naprawdę są łożyska kulkowe a gdzie tak znajdą zastosowanie.

Łożyska kulkowe – krótka charakterystyka

Łożyska kulkowe to komponenty wykonujące się z kręgu zewnętrznego, psychicznego także segmentów tocznych w rozmiarze kulek. Stanowią wspaniałym rozwiązaniem także dla części maszynowej, kiedy i sztuk danych urządzeń. Jak ciężko renomowana odmiana łożysk, znajdują wdrożenie w wszystkiej branż przemysłowej bez wyjątku. Aktualnie na rynku przydatne są jako łożyska kulkowe zwykłe, skośne, wahliwe i wzdłużne. W wszelkim wypadku cechują się siłą i zapewniają precyzyjną pracę. Żeby wybrać korzystni model łożyska kulkowego, należy znać pierwsze relacje na ich problem.

Łożyska kulkowe zwykłe

Doskonałe do kierowania obciążeń poprzecznych oraz wzdłużnych. Do zalet rozwiązania standardowego uznaje się dostępność do elementów mających nowy rozmiar temperatur, w których mogą odbywać. Niejednokrotnie są stosowane rozwiązania, w których zakres ten liczy od -30 do 100 stopni Celsjusza. Plus są stosunkowo biedne i chętnie dostępne.

Łożyska kulkowe skośne

Modele skośne toż ogromne wyjście dla aplikacji, które wymagają od łożyska trwałości przy pozycji z górnymi obciążeniami promieniowymi oraz podstawowymi. Istnieją oraz dobrą możliwość dla komponentów zwykłych, które nie poszukują się przy osiowych obciążeniach.

Łożyska kulkowe wzdłużne

Produkty wzdłużne to zawieszenie dla aplikacji, które wymagają od łożyska predyspozycje do naśladowania jedynie obciążeń wzdłużnych. Nie gadają się do kierowania obciążeń promieniowych. Nowoczesne łożyska wzdłużne są modelem rozłącznym, co idzie na aktywny montaż jednych cechy artykułu. Na rynku aparat przydatny stanowi w wariancie jednorzędowym, jednorzędowym dwukierunkowym oraz dwurzędowym. Dobrze sprawdzą się przy niskich wałach, wytwarzających z szybkimi szybkościami obrotowymi.

Łożyska kulkowe wahliwe

Do zalet rozwiązania wahliwego specjaliści zaliczają przede wszelkim niskie tarcie. To wykonywa, że łożyska tego sposobu doskonale konsultują się przy dużych temperaturach. Z zasady modele wahliwe przykładają się z kręgu zewnętrznego, wewnętrznego, koszyka także dwóch rodzajów kulek. Postępują w analogiczny styl jak łożyska samonastawne, położone w dobrze dostosowanych oprawach.

Tanie łożyska oraz wartościowsze alternatywy

Z zasady każdy katalog łożysk kulkowych ma zarówno tanie, kiedy oraz wartościowsze komponenty. To, które rozwiązanie wybierzemy, chce od paru elementów. W podstawowej serie warto zastanowić się nad warunkami lekturze i otoczenia. Skoro są one reklamujące, o inwestować w łożyska droższe, które w grupy wypadków wytwarzane są z prawdziwszych artykułów. Wykorzystanie dużej klasy pewni albo drugiego tworzywa sprawia, że komponent osobiście w sobie zaznacza się wysoką wytrzymałością, wytrzymałością oraz mocą na korozję czy uderzenia.

Dlaczego nie o inwestować w dostępne łożyska kulkowe, skoro posiadały funkcjonować w bardziej wymagających warunkach? Otóż szybciej ulegną zużyciu – czy uszkodzeniu – oraz ostatnim indywidualnym będzie trzeba je zaraz zmienić, czyli wydać kolejne pieniądze na nowoczesny produkt. Łożysko toczne z szerszej półki zazwyczaj stanowi ciężko wytrzymałe na skrajne warunki i ostatnim tymże jego siła bywa znacząco dłuższa.

Przykład: tanie łożysko kulkowe wymieniamy średnio co 3 miesiące. Wyższej wartości droższy komponent wytrzymuje 12 miesięcy. W głównej spraw w układu roku musimy ulokować w cztery łożyska kulkowe. Sumując koszty, otrzymujemy większą kwotę, niż w sukcesie jednorazowego zakupu lepszego zespołu. Inna okoliczność nie ale nietrudno się zwraca, tylko osiągnie na piękniejsze oszczędności, które możemy oddać na postęp firmy.

Tak na rynku możemy odnaleźć producentów, którzy dysponują tanimi łożyskami bardzo odpowiedniej jakości. W takiej formie o swój asortyment poprzeć dobrymi uwagami użytkowników, którzy już z popularniejszego rozwiązania wygrali a którzy naprawdę je polecają do niezwykle męczących aplikacji. Z zasady jednak tanie łożyska kulkowe wykorzystuje się do “mniejszych” warunków lekturze i otoczenia.

zobacz źródło artykułu Skuteczne łożyska kulkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media