Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do kraju wyjaśnione, stanowi zatem celowe bo rozwiązanie fabuły jest jedno i inspiruje się samo przez się. Zaczątkiem pracy a raczej dostępem do ostatniej wyjątkowej opowieści o także bardziej charakterystycznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu odnosi się to z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej godziny były potrzebne i „wielu mogły”.

Służby specjalne Mieszkowice gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do ćwiczeń specjalnych, granych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby ten zaś inny ma zdolności, tylko nie do kraju wiadomo po co dodatkowo dlaczego każda z tychże ról planuje się nabyć w niniejszym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w niniejszej wartości Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę za wielką o 2 rozmiary a wszystko to wyjątkowo tak jej przypominające. Obok niej zwerbowany zostaje wracający z pracy w Afganistanie kapitan, który korzysta przejawy dużej wrażliwości, czułości i zapale do ojcostwa oraz genialny ze prostymi hasłami Janusz Chabior w istocie byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Mieszkowice gdzie obejrzeć ?

Ich rzecz to wyjątkowo likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział czy raczej rozumiał toż co jest wiedzieć, a wszystko w wnętrzu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z kraju.

Film skonstruowany jest jak zatem u Vegi w unikatowy sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze środowisk służb specjalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby mieć zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do wszelkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją będąc i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w organizacji przypisów dość często, miejmy nadzieję nie za często.

Służby specjalne Mieszkowice gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się wiadomego od indywidualnego początku tematu przewodniego filmu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wyróżniają się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak oczywistych kiedy właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są zazwyczaj na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w niniejsze Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Mieszkowice gdzie obejrzeć ?

Przecież w niniejszym pełnym to, co podobać pewno się najbardziej aktualne „żywość” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami pewno się tak robić zaraz po widzimy ich inne oblicze a raczej kolejne ponieważ zajmują ich wybór wysoce niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy być lubą do tych kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór wszyscy są silni, silni i wytrzymali jak skała, w ośrodku to oczywiści ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Osoby są wielowymiarowe natomiast tymże przyciągają, interesują i kupują że planuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak naprawdę nie informacją dla kogo robili i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i wymagają odejść. Ale z tej bliski nie jest teraz odwrotu.

Więc co można zarzucić Vedze to na pewno nazbyt trudne oraz nie do kraju wyjaśnione intrygi, a raczej ich przyczyny. Kto, dla kogo, za co również po co, wszystko dzieje się tam szybko bez dbałości o szczególiki i przystosowywanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest użytek do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że musiało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest rzeczywiście ogromne, że najzwyczajniej że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po rzeczy a można było rześko i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, dobra i zachęcająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Mieszkowice gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media