Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była częstokroć przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do przeprowadzenia endodoncji. W momencie kiedy zakażony nerw jest źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba i dokonuje jego dewitalizacji, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory powoduje obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, by pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, gdy nerw naszego zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednak nie będzie konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, gdy pacjent cały czas czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent obawia się tradycyjnego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest ten sposób uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku prawidłowo wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media