Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również okres roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością czeka na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli dojść na lód i prowadzenie swojego pragnienie.

Wędkarski Biały Bór

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Gdy chcemy dać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim charakterem i parametrami z tych, przydatnych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga istnieć daleko mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, oferowane w transakcji są przede wszystkim krótsze od standardowych. Wynika toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej zdejmowania na drogę, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie być przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb istniejących w zbiorniku. Drogim istnieje ponad jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – kojarzone są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Biały Bór

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki wybierają się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, by w terminie ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki daje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, przydatne w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą kojarzone są zarówno przynęty kiedy również zanęty o dobrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo cieńsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może sterczeć się naszym przyszłym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Biały Bór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami w celu omówienia

70 887 75 03 wew 100
Wyślij sms o treści Decyzja na numer 7243

Social media